Начините, по които предприятията ще преминат към IPv6 може да се категоризира по следния начин:
- Интеграция на IPv6 в замяна на жизнения цикъл на продукта - предприятията се фокусират върху намаляването на разходите за миграция към IPv6, като се добави към бюджета за планираните обществени поръчки. Ако корпоративния ИТ персонал избере IPv6 продукти, те ще могат да изпробват нов подход към преминаването към новия протокол.
- Оценка на съществуващата хардуерна инфраструктура за градация към IPv6, като преди това се опише и тази, която е IPv4. Софтуерът може да бъде обновен по желание, но част от хардуера трябва задължително да поддържа IPv6. По-модерните рутери може да включват хардуерен лимит от 32-битови адреси, докато по-обикновените рутери може и да нямат достатъчно памет, за поддръжката на софтуер използващ IPv6 протокол.
- Определяне на IPv6 съответсвие в RFP - дабавяне на IPv6 поддръжка на нови поръчки извън ядрото на мрежата помага на предприятията да отговорят на крайните срокове за преминаване към IPv6. Интегриране на IPv6 процеси в съществуващите ИТ приложения помага на предприятията да отговорят на сроковете за ъпгрейд и да избегнат всякакви неочаквани или ненужни разходи.

- Използването на предходни технологии - предприятията включват временни мрежови "тунели" до края жизнения цикъл на устройството, за да се спазят IPv6 сроковете. "Тунелния" метод представлява маршрутизация на IPv6 пакети през виртуални пътеки, включвайки ги в хедърите на IPv4 мрежов адрес. Преди доставката на възел, IPv6 пакетите се извличат и доставят чрез IPv6 услуга.
- Интегриране на IPv6 обучение в ИТ бюджета - разходите за обучение може да бъдат значително по-високи в случай на IPv6 миграция. В идеалния случай IPv6 трябва да бъде отделен протокол, за да се придобият опит свързан с него.
<<< Страница 1